Ισοπαλία στο «Μπομπονέρα» - Ανοικτοί οι λογαριασμοί για Μπόκα και Ρίβερ

Ανοιχτούς λογαριασμούς για τη ρεβάνς άφησαν Μπόκα Τζούνιορς και Ρίβερ Πλέιτ. Ο πρώτος τελικός στο Copa Libertadores, μεταξύ των δύ...

Ανοιχτούς λογαριασμούς για τη ρεβάνς άφησαν Μπόκα Τζούνιορς και Ρίβερ Πλέιτ.

Ο πρώτος τελικός στο Copa Libertadores, μεταξύ των δύο κορυφαίων ομάδων της Αργεντινής και του Μπουένος Άιρες, έληξε ισόπαλος 2-2, στο «Μπομπονέρα». Ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί στο «Μονουμεντάλ», στις 24 Νοεμβρίου.

Οι γηπεδούχοι «χεϊνέσες» προηγήθηκαν δύο φορές, αλλά η Ρίβερ απάντησε άλλες τόσες. Το σκορ άνοιξε στο 34΄ ο Ραμόν Άμπιλα, αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Λούκας Πράτο ισοφάρισε για τους «μιλιονάριος».

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Ντάριο Μπενεντέτο ξανάδωσε προβάδισμα στην Μπόκα, που τελικά προδόθηκε από τα «φίλια πυρά» του Κάρλος Ρομπέρτο Ισκιέρδος, στο 61ο λεπτό.