Ρεάλ-ΠΑΟ 53-49 (30’)

Το πολύ κακό τρίτο δεκάλεπτο για τον Παναθηναϊκό τελείωσε με το τρίποντο του Ούκιτς στην εκπνοή που μείωσε την διαφορά των επτά πόντων, π...

Το πολύ κακό τρίτο δεκάλεπτο για τον Παναθηναϊκό τελείωσε με το τρίποντο του Ούκιτς στην εκπνοή που μείωσε την διαφορά των επτά πόντων, που είχε πάρει η Ρεάλ (53-46) στους, τέσσερις και του δίνει το δικαίωμα να ελπίζει για την τελευταία περίοδο. Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε με επιμέρους σκορ 20-11 πίσω στο σκορ στην τρίτη περίοδο, γιατί ήταν κακός στην επίθεση, έκανε φτηνά λάθη, που έδωσαν τις ευκαιρίες στην «Βασίλισσα» να πετύχει εύκολους πόντους και κυρίως να χάσει τον έλεγχο του ρυθμού.