Με 2 γκολ επικράτησε ο Αστέρας Τρίπολης επί του Λεβαδειακού

Πιo ουσιαστικός από τον Λεβαδειακό, που έχασε πολλές ευκαιρίες να σκοράρει, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-0 των Βοιωτών και παραμέν...

Πιo ουσιαστικός από τον Λεβαδειακό, που έχασε πολλές ευκαιρίες να σκοράρει, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-0 των Βοιωτών και παραμένει σε «τροχιά Ευρώπης».

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής για την Super League και τα τέρματα των νικητών, πέτυχαν ο Μπερτόλιο στο 61ο λεπτό και ο Μάσα στο 83ο με εκτέλεση φάουλ, ενώ αυτός που κράτησε το «τρίποντο» για τους γηπεδούχους, ήταν ο τερματοφύλακας Μπαντής με σωρεία εντυπωσιακών επεμβάσεων.

Στο 87ο λεπτό ο Μαχαίρας είδε για δεύτερη φορά (σ.σ. για αντικανονικό μαρκάρισμα) την κίτρινη κάρτα του Καραντώνη, αφήνοντας τον Λεβαδειακό με δέκα παίκτες.