Ένταση, φραστικές επιθέσεις και επεισόδια επικράτησαν στη συγκέντρωση ενάντια στην υποχρεωτικότητας του εμβολιασμού στον Λευκό Πύργο. Οι συγ...
![](https://1.bp.blogspot.com/-aPwOVyq84zk/YTzkp51CW5I/AAAAAAABHio/BWtpbc3d_ewKos5aDzaTRrOzHLqdWx70gCLcBGAsYHQ/s16000/17646985_0_63_1201_738_1920x0_80_0_0_63dc00ae144c9eddb8f9a81827f50e9f.jpg.webp)
Ένταση, φραστικές επιθέσεις και επεισόδια επικράτησαν στη συγκέντρωση ενάντια στην υποχρεωτικότητας του εμβολιασμού στον Λευκό Πύργο.
Οι συγκεντρωμένοι φωνάζουν συνθήματα: «Κάτω τα χέρια από τα παιδιά μας» και «Όχι στον υποχρεωτικό εμβολιασμό». Άτομα από την συγκέντρωση εκτόξευσαν βόμβες μολότοφ με την αστυνομία να απαντά με δακρυγόνα, κρότου-λάμψης, ενώ επιχειρεί και η αύρα της ΕΛΑΣ.
Την ίδια στιγμή, σε άλλη συγκέντρωση που γίνεται στο άγαλμα του Μεγάλου Αλεξάνδρου, η κατάσταση είναι ήρεμη και πραγματοποιούνται ομιλίες, ενώ μεταξύ των συνθημάτων που ακούγονται είναι τα: «ήρθε η ώρα των Ελλήνων» και κρατούν σημαίες με το σύμβολο της Μακεδονίας. Ταυτόχρονα, ακούγονται πατριωτικά συνθήματα και ο εθνικός ύμνος. Παράλληλα, στην πλατεία ΧΑΝΘ ακούστηκαν και κατά της κυβέρνησης, αλλά και ο Εθνικός Ύμνος και το «Μακεδονία Ξακουστή». Στο σημείο, υπάρχουν διμοιρίες ΜΑΤ, χωρίς να σημειώνεται ένταση μέχρι στιγμής.
Η πορεία του ΠΑΜΕ έχει ξεκινήσει κανονικά ενώ το «παρών» έδωσε και ο Γενικός Γραμματέας του ΚΚΕ, Δημήτρης Κουτσούμπας.
Δεν υπάρχουν σχόλια
ΠΡΟΣΟΧΗ! Την ευθύνη για το περιεχόμενο των σχολίων φέρει αποκλειστικά ο συγγραφέας τους και όχι το site. Η ανάρτηση των σχολίων μπορεί να έχει μια μικρή χρονική καθυστέρηση