Δυο ισχυρές σεισμικές δονήσεις μεγέθους 3,9 βαθμών της Κλίμακας Ρίχτερ σημειώθηκαν το μεσημέρι του Σαββάτου στη Νότια Εύβοια. Η πρώτη έγινε ...
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiwpAhq5fLtUBF7Pl9cik98vXgWj0Y0h4Y-ycWMd_U0DBNOBo3J9pVIwNDj7A9iYgQ1z5Oh8vfH5WcoUZRc3bCEdTxlkE7olsnKIw0FJxmigKkWln3AJZQTywa86ZGCwZwhxhUlWsPH4_bS2eowQBuihui78ZR16OIa27fuWN_TIArTHnPJ-3w/s16000/3316713.jpg)
Δυο ισχυρές σεισμικές δονήσεις μεγέθους 3,9 βαθμών της Κλίμακας Ρίχτερ σημειώθηκαν το μεσημέρι του Σαββάτου στη Νότια Εύβοια.
Η πρώτη έγινε στις 12:35 και σύμφωνα με το Γεωδυναμικό Ινστιτούτο, το επίκεντρο του σεισμού εντοπίζεται 7 χιλιόμετρα ανατολικά, νοτιοανατολικά των Ζαράκων, ενώ το εστιακό βάθος υπολογίζεται στα 5 χιλιόμετρα.
Λίγα λεπτά αργότερα, στις 12:51 μ.μ. ακολούθησε νέα σεισμική δόνηση ίδιου μεγέθους (3,9 βαθμών της Κλίμακας Ρίχτερ), 9 χλμ. νοτιοανατολικά των Ζαράκων με εστιακό βάθος 9,5 χλμ.
Δεν υπάρχουν σχόλια
ΠΡΟΣΟΧΗ! Την ευθύνη για το περιεχόμενο των σχολίων φέρει αποκλειστικά ο συγγραφέας τους και όχι το site. Η ανάρτηση των σχολίων μπορεί να έχει μια μικρή χρονική καθυστέρηση